2023 m. lapkričio 23 d. kūrybinė moterų bendrija „Rožės ir lelijos“ susirinko kūrybinių darbų demonstracijai ir katalogo sudarymui. O štai nuo gruodžio 1  d. galerijoje atidaryta dizaino darbų paroda.

Projektas „Rožės ir lelijos. Dizaino sprendimai“ tęsia vasaros stovyklose – pleneruose užgimusius kūrybinius sumanymus. 2023 metų rudenį septynios vietos meno kūrėjos rinkosi į naująją erdvę Zarasuose – galeriją „Rožės ir lelijos“, čia vykusių kūrybinių dirbtuvių metu kūrė drabužius, aprangos detales ir namų tekstilės gaminius. Menininkės buvo pakviestos sukurti tai, ko nuoširdžiai nori sau, savo namams – tiek fiziniams, tiek “vidiniams”. Moterys ne tik modeliavo, siuvo, bet kiekvienam modeliui kūrė originalius audinius. Vyko intensyvus darbas ir edukacijos, profesionalios dizainerės, dailininkės, siuvėjos padėjo viena kitai. Kai kas panaudojo lininį audinį, kai kas – medvilnę, kiekviena rinkosi sau mielus vaizdus – savo ar savo vaikų piešinius, fotografijas, liaudies meno fragmentus, iš jų dėliojo audinių raštus. Projekto metu pasiūtus drabužius galima išvysti galerijoje „Rožės ir lelijos“ eksponuojamoje parodoje. Kiekvienas modelis unikalus, išskirtinis, kaip ir kiekviena menininkė. Tačiau projekto tikslas platesnis – pasitelkiant šiuolaikines dailės ir dizaino priemones, siekiama ieškoti lietuvės, aukštaitės moters pasaulėjautos ir tapatumo ženklų. Tikime, kad šiame virtualiame pristatyme būtent tai ir regime. Kartu sudėjus skirtingų moterų gaminius, mintis, veidus, vardus, išryškėja ir tai, kas mus vienija, kas mums visoms brangu, kas palaiko mūsų, moterų gyvybingumą, kokiuose santykiuose skleidžiasi mūsų identitetas – ryšyje su gamta, šeima, vaikais, močiučių paveldu, draugėmis, mokiniais, kūryba, savimi.
      Šio projekto dalyvės, vietos menininkės: sodų dizainerė Inga Šidlauskienė, dailininikė ir grafikos dizainerė Irma Gineikienė, dailininkė ir mokytoja Jurgita Navickienė, aktorė ir leidėja Lina Brogaitė Kažemėkienė, tapytoja ir mokytoja Ramunė Sladkevičiūtė Dainienė, dailininkė ir poetė Vilija Visockienė, keramikė ir mokytoja Žaneta Aidietytė.

Dėkojame Lietuvos kultūros tarybai, parėmusiai „Rožių ir lelijų“ projektus. VšĮ “Pamėginčius”, visai „Rožių ir lelijų“ kuriančių moterų bendruomenei. Taip pat dėkojame Zarasų rajono savivaldybei bei visiems palaikantiems.

 

Projektas Rožės ir lelijos skirtas moters tapatybės paieškoms per kūrybą, šįkart per gaminius, tekstilę, todėl pristatyme atrodė svarbu vardas, veidas, tekstas, gaminiai. Kviečiame susipažinti su darbų katalogu:

Dizaino-sprendimai-katalogas