Naujienos
2019-04-08 Parama knygai „Užkalbėjimai“
 

Kaip gimsta knyga? Greitai dienos šviesą išvys pirmoji Juliaus Žėko poezijos rinktinė „Užkalbėjimai“, kurią planuojama atspausti seniausiu pasaulyje spausdinimo būdu - iškiliosios spaudos technika.

 

Dideliam džiaugsmui meistrui Sigitui Katkui pavyko atgaivinti savo antikvarinę iškiliaspaudės mašiną, tad šiandien pats knygos autorius ir projekto vadovas Julius Žėkas apsilankė jo spaustuvėje.

 

Čia turėjome progą pamatyti, kaip senosios spausdinimo technologijos pagrindu gimsta knygos puslapiai: iš pradžių sudedamos mažulyčių raidelių klišių kasos, po to dažais padengti mašinos volai jas padegia plonu sluosniu ir būsimasis teksto atvaizdas perkeliamas ant popieriaus naudojant didžiulį mašininį presą.

 

Kad raidės gražiai ir tolygiai nugultų, kiekvienam knygos lapui su skirtingu tekstu atspausti prireikia itin didelio kruopštumo, atidumo, kantrybės ir atsidavimo. Devynis sykius atmatuok, dešimtą spausk. Iš garsiai riaumojančio kombaino nasrų ištrauktą popieriaus lapą taip ir norisi pauostyti ir perbraukus pirštu užčiuopti šviežiai įspaustų raidelių keteras. Puiki pradžia!

Dėkojame Sigitui ir „UAB Tygelis“! Es lebe Gutenberg!

 

Prie knygos gimimo taip pat prisidėjo redaktorius Antanas Šimkus, Sigutė Chlebinskaitė ėmės kurti knygą, Ferdinandas Saladžius – Knygrišys iš Paprūdžių – pažadėjo savo rankas, Justina Tulaitė jau kuria garsų ir judančių paveikslų atmosferą, Lietuvos kultūros taryba paskyrė stipendiją, VšĮ „Pamėginčius“ ir Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla rūpinasi jos leidyba.Paremti šios knygos leidybą galite skirdami 2% savo gyventojų pajamų mokesčio:

 

Julius Žėkas

paramos gavėjo identifikacinis kodas 71000001 

sąsk. nr. LT597300010016266961

 

 https://juliuszekas.portfoliobox.net/