Naujienos
2018-07-01 Įgyvendintas lietuvių-vokiečių patarlių projektas
 

VšĮ Pamėginčius sėkmingai įgyveno lietuvių-vokiečių patarlių projektą „Kol gyveni, tol ir mokaisi“. Tai trečioji tęstinio projekto dalis (jau įgyvendinti analogiški lietuvių-anglų ir lietuvių-rusų patarlių projektai), įtraukusi vaikus iš Lietuvos ir Vokietijos. Projekto metu moksleiviai dalyvavo patarlių iliustravimo konkurse, suteikusiame galimybes apjungti kalbinės ir vizualiosios pasaulėjautos elementus ir ugdyti tarpkultūrinės komunikacijos įgūdžius.

 

Vaikų piešiniai buvo eksponuoti Vilniaus universiteto bibliotekos galerijoje, o kas nespėjo jų ten apžiūrėti gali parodą aplankyti Zarasų rajono Dusetų bibliotekos galerijoje. Paroda veiks iki rugpjūčio 31 d. Knygos nukeliavo ir į Vokietiją: Štutgarto ir Berlyno mokyklas, kurios dalyvavo projekte. O rudenį projektą ketinama pristatyti ir surengti parodą Trakų rajono Lentvario bibliotekoje, taip pat projektas dalyvaus renginyje "Vokiečių kalbos dienos 2018". 

 

Jau išleista moksleivių iliustruota knyga „Lietuvių–vokiečių patarlės. Kol gyveni, tol ir mokaisi. Deutsch-Litauische Sprichwörter. Der Mensch lernt, solange er lebt“ (plačiau).Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Projekto partneriai: Vilniaus universitetas, Vokietijos Federacinės Respublikos ambasada ir Goete's institutas Vilniuje. O knygos leidybą parėmė Draudimo brokerių rūmai, "Draudimo forumo" dalyviai, UAB "Rizikos cesija", UAB "Baltoekspo".

Nuoširdžiausiai dėkojame rėmėjams, partneriams ir dalyviams!