Naujienos
2018-12-19 Prasidėjo edukacijos „Linksmasis mokslas su Lietuvos himnu“
 

Energetikos ir technikos muziejuje gruodžio 18 d. vienoje iš pirmųjų edukacijų „Linksmasis mokslas su Lietuvos himnu“ sudalyvavo Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro mokinukai.


Lektorius Julius Žėkas jiems pristatė unikalią meninę instaliaciją „Tautiška giesmė“. Pasitelkęs linksmojo mokslo metodus jis padėjo vaikams prisiminti ir pasikartoti svarbiausias Lietuvos istorijos datas bei valstybės simbolius. Supažindino kuo gi panašūs garsų ir spalvų pasauliai bei padėjo pagilinti žinias apie balsius ir priebalsius. Edukacijos pabaigoje vaikai turėjo galimybę ne tik pamatyti, bet paliesti Lietuvos Respublikos himną. 

 

Po edukacijos, Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro gestų kalbos specialistas Dovydas Pakamaris sakė „Norėjome padėkoti už labai smagią edukaciją mūsų pradinių klasių mokiniams! Kai kuriems suprasti buvo sunkiau, kitiems lengviau, tačiau mokiniai liko sužavėti tuo, kad garsą galima "užrašyti" ar "nupiešti". Šiandien aptarinėjome vakarykštę veiklą ir visi mokiniai sakė, kad užsiėmimas jiems labai patiko.
Su kitais darbuotojais kalbėjome, kad pati idėja ir jos apipavidalinimas yra kažkas nuostabaus ir be galo unikalaus.“

 

Po edukacijos moksleiviai taip pat turėjo galimybę aplankyti Energetikos ir technikos muziejaus ekspoziciją nemokamai.

 

 

Instaliacija „Tautiška giesmė" susideda iš prieš 120 metų Vinco Kudirkos paskelbto himno žakardiniu audimu išreikštos garso spektrograminės analizės juostos, kuri lazerių iliuminacijos ir dinaminės instaliacijos pagalba „pjauna" vaizdą esamuoju momentu, t.y. žiūrovas turi galimybę girdėti ir stebėti kokybinius garso pokyčius čia ir dabar. 

 

Daugiau informacijos rasite: http://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/791

Kilus klausimams kreipkitės: julius.zekas@gmail.com, +370 622 84489

 

Projektas finansuojamas Kultūros paso lėšomis.