Naujienos
     
   
Sausio 15 d. Trakų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos galerijoje atidaryta unikalaus dailininko Vlado Žiliaus (1939-2012) iliustracijų paroda ir pravestos kūrybinės dirbtuvės „Kaip gimsta iliustracijos?", kuriose dalyvavo Trakų pradinės mokyklos moksleiviai ir Kūrybiškumo saviraiškos studijos nariai. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.   
 
 
   
Lietuvos kultūros taryba parėmė projektą „Dailininko Vlado Žiliaus iliustracijų parodos ir kūrybinės dirbtuvės moksleiviams „Kaip gimsta iliustracijos?"".
 
 
   
Lapkričio 8 d. Zarasų rajono Dusetų Kazimiero Būgos bibliotekoje buvo atidaryta tarptautinio patarlių projekto „Kol gyveni, tol ir mokaisi" piešinių paroda ir įvyko edukacinės dirbtuvės mokiniams.
 
 
   
Iliustruotas lietuvių-norvegų patarlių žodynas „Kol gyveni, tol ir mokaisi. En lærer så lenge en lever“ įtrauktas į Nacionalinės Norvegijos bibliotekos (Nasjonalbiblioteket) fondus.
 
 
   
Antroje rugpjūčio pusėje atostogaujantį Dusetų jaunimą ir vaikus į Kultūros centrą sukvietė dviejų dienų kūrybinės dirbtuvės.
 
 
   
Lietuvių-norvegų patarlių knyga "Kol gyveni, tol ir mokaisi" pristatyta ir Rotvoll mokykloje netoli Trondheimo.
 
 
   
Lietuvių-norvegų patarlės pasiekė Norvegijos mokyklas, kurios dalyvavo projekte „Kol gyveni, tol ir mokaisi“. Rugpjūčio 23 d. knyga pristatyta Stokksundo mokykloje.
 
 
   
Rugpjūčio 19 d. Dusetos sulaukė dviejų puikių jaunų mokytojų iš Artistų namų INSITI Vilniuje Indrė Pivoraitė ir Pijus Mickus. Pramokti ar patobulinti šiuolaikinio ir gatvės šokio įgūdžius panoro gražus pulkas jaunimo ir vaikų – iš Dusetų, Antazavės, Zarasų, taip pat poilsiautojų vaikai ir anūkai.
 
 
   
Knygą sudaro lietuvių ir norvegų patarlės, kurias iliustravo vaikai iš Lietuvos ir Norvegijos. Kiekvienos patarlės reikšmė paaiškinta, patarlės papildytos variantais. Iliustruotas žodynas puikiai tinka ne tik mokantis gražiai kalbėti lietuvių kalba, bet ir geidaujantiems turtinti norvegų kalbos žinias.
 
 
   
Rugpjūčio 6 dieną Dusetų K. Būgos bibliotekoje susirinkome susitikti su rašytoja, mokytoja Ilona Ežerinyte, knygų vaikams ir paaugliams autore. Tačiau šįkart susitikimo tema – ne pasidomėti vertingomis šios autorės knygomis („Šunojaus diena“ tituluota reikšmingiausiu metų debiutu, „Verksnių klubas“ – Metų knyga paaugliams, „Sutikti eidą“ – geriausia 2017 m. knyga paaugliams), o patiems pasimokyti iš jos kūrybinio rašymo ir išmėginti plunksną. 
 
 
   
Liepos 23-iosios priešpietę Dusetų K. Būgos biblioteka sulaukė ypatingos viešnios – dailininkės, knygų autorės Aušros Kiudulaitės.
 
 
   
Mūsų išleista Algimanto Katiliaus knyga „Tremtinio užrašai“ yra įtraukta į nacionalinės JAV Kongreso bibliotekos (Library of Congress) fondus. 
 
 
   
Įgyvendinant projektą „Knyga „Tremtinio užrašai" Rytų Lietuvos viešosioms bibliotekoms", kurį parėmė Lietuvių Fondas, Algimanto Katiliaus knygos „Tremtinio užrašai“ pasiekė Ignalinos rajono biblioteką ir kaimo vietovių bibliotekas.
 
 
   
Pradėjome kurti naują originalų lietuvių-anglų patarlių ir priežodžių keturių knygų ciklą vaikams ir paaugliams.
 
 
   
Lietuvos kultūros taryba parėmė tarptautinį patarlių projektą "Kol gyveni, tol ir mokaisi". Todėl jau rugsėjo mėnesį pasirodys naujas leidinys - „Lietuvių-norvegų patarlės. Kol gyveni, tol ir mokaisi. Litauisk-norske ordtak. En lærer så lenge en lever“, kurį iliustravo vaikai iš Lietuvos ir Norvegijos.
 
 
   
Birželio 23 d. po Dusetų Švč. Trejybės bažnyčios skliautais suskambo senosios sakralinės muzikos garsai.
 
 
   
Įgyvendinant projektą „Knyga „Tremtinio užrašai" Rytų Lietuvos viešosioms bibliotekoms", kurį parėmė Lietuvių Fondas, Algimanto Katiliaus knygos „Tremtinio užrašai“ pasiekė Elektrėnų savivaldybės biblioteką ir rajono bibliotekas.
 
 
   
Gegužės 30 d. Šilalės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko kūrybinės dirbtuvės „Kaip gimsta iliustracijos?“ Kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavo Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos ir Šilalės meno mokyklos moksleiviai. Jie ne tik sužinojo, kaip kuriamos iliustracijos, kokie yra kūrybos būdai ir metodai, bet ir patys pabandė sukurti savo iliustraciją. Taip pat išgirdo pasakojimą apie dailininko V. Žiliaus iliustracijų kūrybos ypatumus.
 
 
   
Įgyvendinant projektą „Knyga „Tremtinio užrašai" Rytų Lietuvos viešosioms bibliotekoms", kurį parėmė Lietuvių Fondas, Algimanto Katiliaus knygos „Tremtinio užrašai“ pasiekė Švenčionių, Ukmergės ir Vilniaus rajono bibliotekas.
 
 
   
Gegužės 30 d. Šilalės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje (J. Basanavičiaus g. 15, Šilalė) atidaroma unikalaus dailininko Vlado Žiliaus (1939-2012), kilusio iš Žemaitijos, vėliau kūrusio Niujorke,  iliustracijų paroda.
 
 
   
Pralėkė vieneri metai ir vėl Dusetų K. Būgos bibliotekoje gegužės 22 d. įvyko smagios kūrybinės dirbtuvės su jau antrą kartą pas mus besisvečiuojančiais rašytoju Mariumi Marcinkevičiumi ir aktore Daiva Rudyte.
 
 
   
Krikščioniškos minties, kultūros ir visuomenės dienraštyje „XXI amžius“ Nr. 19(2336) seminaro lektorė dr. Rima Garnevičūtė MVS dalinasi ir seminare išsakyta mintimi apie mirusiųjų kremavimo tradicijos populiarėjimą.
 
 
   
Trakų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Lentvario filiale atidaryta tarptautinio projekto „Kol gyveni, tol ir mokaisi“, kurį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, piešinių paroda.
 
 
   
Kevirtoji patarlių rinktinė „Русско-английские пословицы. Век живи, век учись. Russian-English proverbs. Live and Learn“ šiandien pristatyta pristatyta Šalčininkų "Santarvės" gimnazijoje.
 
 
   
Įgyvendinant projektą „Knyga „Tremtinio užrašai" Rytų Lietuvos viešosioms bibliotekoms",kurį parėmė Lietuvių Fondas, Algimanto Katiliaus knygos „Tremtinio užrašai“ bus lengviau pasiekiamos dar vieno Rytų Lietuvos regiono skaitytojams. Šiandien knygos ezemplioriai atkeliavo į Šalčininkų rajono savivaldybės viešąją biblioteką, iš kurios bus išvežiota po rajono bibliotekos padalinius kaimo vietovėse.
 
 
   
Kaip gimsta knyga? Greitai dienos šviesą išvys pirmoji Juliaus Žėko poezijos rinktinė „Užkalbėjimai“, kurią planuojama atspausti seniausiu pasaulyje spausdinimo būdu - iškiliosios spaudos technika.
 
 
   
Kovo 19 d. Lentvario bibliotekoje vyko kūrybinės dirbtuvės „Kaip gimsta iliustracijos?"
 
 
   
Kovo 19 d. Lentvario miesto bibliotekoje (Fabriko g. 2, Lentvaris) atidaroma unikalaus dailininko Vlado Žiliaus (1939-2012), kilusio iš Žemaitijos, vėliau kūrusio Niujorke,  iliustracijų paroda.
 
 
   
Paskelbtas prestižinės tarptautinės Londono knygų mugės „International Excellence Awards 2019“ apdovanojamų kandidatų sąrašas, kuriame „Pamėginčiaus“ išleista knygų serija „Kol gyveni, tol ir mokaisi“, autorė Rasa Bačiulienė, nominuota kategorijoje „The Educational Learning Resources“ kartu su JAV leidyklos „Bookful by Inception“ ir Pietų Afrikos leidyklos „Virtual Reading Gym“ knygomis. Laureatas paaiškės Londono knygų mugės apdovanojimų ceremonijoje kovo 12 d.
 
 
   
Šių metų vasario 8 d. 15 val. VU Bibliotekos galerijoje vyks ketvirtosios patarlių rinktinės „Русско-английские пословицы. Век живи, век учись. Russian-English proverbs. Live and Learn“ pristatymas. Taip pat bus atidaryta ir tarptautinio projekto „Kol gyveni, tol ir mokaisi“ piešinių paroda.
 
 
   
Sausio 25 d. Zarasų rajono viešosios bibliotekos Dusetų K. Būgos filialo galerijoje atidaryta Vlado Žiliaus iliustracijų ir eskizų paroda.
 
 
   
Patarlių žodynas „Русско-английские пословицы. Век живи, век учись. Russian-English proverbs. Live and Learn" įtrauktas į Portlando valstybinio universiteto Laisvųjų menų ir mokslų koledžo bibliotekos fondus. Taip pat leidinys įtrauktas į Slavų ir Rytų Europos kalbų profesorių asociacijos SEELANGS katalogus, JAV, o JAV rezencuojamas akademinis žurnalas „Slavic and Eastern European Journal" (SEEJ) ruošia leidinio apžvalgą.
 
 
   
Pasirodė kevirtoji patarlių rinktinė „Русско-английские пословицы. Век живи, век учись. Russian-English proverbs. Live and Learn“. Knygą sudaro rusų ir anglų patarlės (daugiau nei 150 rusų patarlių ir tiek pat atitikmenų anglų kalba), kurias iliustravo vaikai iš Lietuvos ir Didžiosios Britanijos mokyklų. Kiekvienos patarlės reikšmė paaiškinta, patarlės papildytos variantais. Iliustruotas žodynas puikiai tinka ne tik mokantis gražiai kalbėti rusų kalba, bet ir geidaujantiems turtinti anglų kalbos žinias.
 
 
   
Sausio 25 d. Dusetų K. Būgos bibliotekos galerijoje (Vytauto g. 56, Dusetos, Zarasų raj.) atidaroma unikalaus dailininko Vlado Žiliaus (1939-2012), kilusio iš Žemaitijos, vėliau kūrusio Niujorke,  iliustracijų paroda.
 
 
   
Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras įtraukė 4 serijos „Pasikalbėkime apie...“ knygas į metodinės didaktinės literatūros sąrašą.
 
 
   
Sausio 13 d. „Pamėginčius“ atšventė 3 metų gimtadienį!
 
 
   
Trečius metus iš eilės VšĮ „Pamėginčius“ kartu su autoriais ir bendraminčiais padovanojo knygų Lietuvos viešosioms bibliotekoms. Per 2018 m. bibliotekoms padovanota 410 knygų egzempliorių.  
 
 
   
Jau kitą savaitę leidyklą pasieks dažais kvepianti kevirtoji patarlių rinktinė „Русско-английские пословицы. Век живи, век учись. Russian-English proverbs. Live and Learn“.
 
 
   
Lietuvių fondo paramos dėka Algimanto Katiliaus knygos „Tremtinio užrašai“ jau pasiekė pirmąsias Rytų Lietuvos viešąsias bibliotekas Širvintų ir Trakų rajonuose. 
 
 
   
2019 m. sausio mėnesį prasidės kūrybinės dirbtuvės „Kaip gimsta iliustracijos", kuriose moksleiviai sužinos, kaip iliustracijas knygoms kūrė dailininkas Vladas Žilius ir patys išbandys jėgas kurdami savo iliustracijas kartu su menininke Vilija Visockiene. 
 
 
   
Lietuvių Fondo paramos dėka, knyga „Tremtinio užrašai" pasieks Rytų Lietuvos viešąsias bibliotekas. Projekto tikslas - pristatyti knygas tremties tema į Rytų Lietuvos viešąsias bibliotekas ir stiprinti istorinę atmintį bei tautinį sąmoningumą tarp Rytų Lietuvos jaunimo.
 
 
   
Gruodžio 18 d. vienoje iš pirmųjų edukacijų „Linksmasis mokslas su Lietuvos himnu“ sudalyvavo Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų centro mokinukai.  Lektorius Julius Žėkas jiems pristatė unikalią meninę instaliaciją „Tautiška giesmė“. Pasitelkęs linksmojo mokslo metodus jis padėjo vaikams prisiminti ir pasikartoti svarbiausias Lietuvos istorijos datas bei valstybės simbolius. Supažindino kuo gi panašūs garsų ir spalvų pasauliai bei padėjo pagilinti žinias apie balsius ir priebalsius. Edukacijos pabaigoje vaikai turėjo galimybę ne tik pamatyti, bet paliesti Lietuvos Respublikos himną. 
 
 
   
Džiaugiamės gautu Lietuvos kultūros tarybos finansavimu ir netrukus pakviesime į nepaprasto likimo dailininko Vlado Žiliaus iliustracijų parodas Zarasų rajono Dusetų viešosios bibliotekos galerijoje, Trakų rajono Lentvario viešojoje bibliotekoje ir dailininko gimtosios Žemaitijos Šilalės viešojoje bibliotekoje.
 
 
   
Lietuvos kultūros tarybos finansavimo dėka, galime tęsti tarptautinį patarlių projektą „Kol gyveni, tol ir mokaisi“, į kurį įsiliejo Šalčininkų „Santarvės“ gimnazija, Visagino progimnazija Draugystė, Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazija, Vilniaus tarptautinė mokykla, Vilniaus tarptautinė Meridian mokykla ir trys Bristolio mokyklos, JK.  
 
 
   
2018 m. spalio 24 d. Lentvario viešojoje bibliotekoje vyko edukacinis užsiėmimas moksleiviams bei projekto ir leidinio „Lietuvių-vokiečių patarlės. Kol gyveni, tol ir mokaisi. Deutsch-Litauische Sprichwörter. Der Mensch lernt, solange er lebt“ pristatymas.
 
 
   
Džiaugiamės sėkmingai įgyvendintu tęstiniu lietuvių-vokiečių patarlių projektu „Kol gyveni, tol ir mokaisi“. 
 
 
   
Pasirodė pirmosios 5 knygos iš serijos „Pasikalbėkime apie...?“ Vaikų, knygų herojų, lūpomis pasakojama apie disleksijos, dėmesio stokos ir hiperaktyvumo, aspergerio sindromo, nerimo ar mikčiojimo sunkumus.
 
 
   
Pamėginčius ir šiemet prisijungė prie tęstinio projekto „Padovanok knygą Lietuvos bibliotekai“ ir padovanojo 176 knygas Alytaus, Anykščių, Klaipėdos, Marijampolės, Mažeikių, Molėtų, Panevėžio, Pasvalio, Tauragės, Utenos ir Vilniaus rajonų bei miestų bibliotekoms.
 
 
   
Leidykla „Pamėginčius“ pristato šveicarų literatūros klasiko Pėterio Bichselio knygą „Vaikiškos istorijos“. Tai septyni filosofiniai pasakojimai dideliems ir mažiems vaikams, skaitytojams, kurie nenustojo klausti: „Kas būtų, jeigu...?“
 
 
   
Maloniai kviečiame į Algimanto Katiliaus „Tremtinio užrašai. Antras tomas“ pristatymą rugsėjo 29 d., penktadienį, 17 val. VU Adomo Mickevičiaus muziejuje (Bernardinų g. 11, Vilnius).
 
 
   
Pasirodė dar dažais kvepianti knyga „Lietuvių-rusų patarlės. Kol gyveni, tol ir mokaisi. Век живи, векучись“.
 
 
   
Lietuvių-anglų patarlių knygą „Kol gyveni, tol ir mokaisi“ Kultūros ministerija atrinko į Londono leidinių kolekciją ir ji keliauja į tarptautinę Londono knygų mugę, vyksiančią kovo 14–16 d. 
 
 
   
Šių metų sausio 13 d., penktadienį, 17.30 val. kviečiame į Patarlių knygos „Kol gyveni, tol ir mokaisi. Live and Learn“  pristatymą Vilniaus universiteto Bibliotekos III a. (Universiteto g. 3).
 
 
   
2016 m. VšĮ „Pamėginčius“ įsiliedamas į projektą „Padovanok knygą Lietuvos bibliotekai“ padovanojo knygas devyniolikai Lietuvos savivaldybių bibliotekų.
 
 
   
Gruodžio 2-4 d. VšĮ Pamėginčius dalyvaus Lietuvos mažų ir vidutinių leidėjų asociacijos (LiMViLA) ir Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovės organizuojamoje SOSTINĖS KALĖDINĖJE KNYGŲ MUGĖJE, Pamėnkalnio g. 13, Vilniuje.
 
 
   
Knygoje „Gimnazistė“ susipina trys pasakojimo gijos. Viena gaivina mielus vaikystės prisiminimus, kita pasakoja šiurpią Sibiro būtį, o trečiąją audžia KGB saugumas, atsainiai, nerūpestingai, vienu parašo brūkštelėjimu nulemdamas žmogaus likimą. Trys skirtingos pasakojimo linijos persipina, išsiskiria, vėl susitinka sekdamos tikrą istoriją apie mergaitę, kuriai teko patirti tremtinės, pabėgėlės ir kalinės dalią. Istorija papasakota remiantis tikrais įvykiais ir dokumentais iš KGB archyvų bylos.
 
 
   
"Projektas „Kalba Vilnius. Eteryje – Žaliasis tiltas“ siunčia miestui žinutę, pristatydamas unikalią vaizdo transliaciją, apjungiančią heraldinę miesto simboliką ir šių dienų gatvės išmintį. Tilto kolonose žaliuos samanos, iš naujo prabylančios apie šimtamečius miesto simbolius. Patiltė taps žaliuoju ekranu, ant kurio lazeriais bus transliuojamos gyvosios miesto medijos – gatvės radijo pranešimai, kurie, kaip ir samanos, dažnai atsiranda netikėčiausiose miesto vietose. Taigi Žaliasis tiltas žada sujungti šimtmečius ir akimirkas. Projekto autorius ir įgyvendintojas – mokslo, meno ir šiuolaikinių technologijų sintezės judėjimas „Sintezija“ kviečia statyti tiltus, o ne sienas!" 
 
 
   
Maloniai kviečiame į knygos „Paukščio snape – žmogaus delne“ sutiktuves birželio 9 d. 17. 30 val. VU Filosofijos fakulteto kiemelyje (Universiteto g. 9/1).   Norintys įsigyti knygą rašykite mums el. paštu info@pamegincius.lt.  Knygą taip pat galima įsigyti knygynuose Vilniuje: „Akademinė knyga“ (Universiteto g. 4),  „Littera“ (Universiteto g. 5),  Katalikų pasaulio knygynas (Šventaragio g. 4).