Galerija

2020 MISIJA ĮVYKDYTA!!! Iki pasimatymo kitais metais. Lauksime sugrįžtant.

Gamtos paslaptys


Kas yra vabzdžių namelis ir kaip jį pasigaminti? Įdomieji pirmos dienos patyrimai su Severija.

I PAMAINA

II PAMAINA

Archeologija ir odininkystė


Kokia žodžio archeologas kilmė: senovinių istorijų pasakotojas, duobkasys ar senienų ieškotojas? Paslaptingosios istorijos slepiasi knygų lentynose, bet įdomiausios žemėje. Kaip atrodė mūsų seniausias apavas remiantis archeologijos duomenimis? Odininkystės amato ir meno paslaptys bei draugystės apyrankės kartu su archeologu, restauratoriumi dr. Arūnu Puškoriumi.

Žygio diena


Kur slepiasi barsukas? O kaip atrodo bebro uola? Kupina istorijų žygio diena ir 7 km žingsniavimo su nepailstančiu žygeiviu Žymantu, po Verkių regioninį parką. Pasak legendos, teritorija pavadinimą įgavo dėl to, kad čia viename iš ąžuolo drevių rastas verkiantis kūdikis. Tai buvo garsusis pranašas Lizdeika, išpranašavęs Vilniaus miesto įkūrimą.

I PAMAINA

II PAMAINA

Etnografija


Tradicijos - neatsiejama bendrosios kultūros dalis. Svarbu, kaip ta tradicinė kultūra bus pateikta. Jaunoji etnologė Greta šią dieną suteikė visiems galimybę susipažinti su lietuvių liaudies instrumentais, išmokome liaudies šokių, dainų ir žaidimų. Net ir didžiausias etno skeptikas neatsispirė pagundai sušokti ratelį bei išradingai, linksmai ir nenuobodžiai padūkti.

I PAMAINA

II PAMAINA

Muzikos spalvos


Kokį poveikį daro garsas vandeniui ir medžiagoms? Jei blogai jaučiatės – dainuokite. Kiekvienas ištartas garsas sklinda į skirtingą kūno vietą. Šiuos ir dar daug įdomių dalykų sužinojome muzikinėje, edukacinėje ir meditacinėje Muzikos spalvų dienoje su kompozitoriumi Aleksejumi Sapiego. Įspūdingiausia užsiėmimo dalis - erdvė kiekvienam dalyviui pabūti muzikos vedėju, įkvėpėju bei atlikėju. Viso to rezultatas – bendra kolektyvinė muzikinė improvizacija, kuri nepaliko nei vieno abejingo.

I PAMAINA

II PAMAINA

Kūrybinių idėjų dirbtuvės.


Dailė ir meno performansai su dailininku Algimantu Černiausku