Stovyklos programa

Unikali 5 dienų, skirtingų edukacinių temų programa

Pirma diena


Gamtos paslaptys. Šią dieną vaikai tyrinės ir susipažins ne tik su Verkių regioninio parko augalais ir kitais įdomiais gamtos objektais, bet ir su neatsiejama planetos biotos dalimi – vabzdžiais. Sužinosime koks svarbus jų vaidmuo ekosistemose ir reikšminga įtaka kitų organizmų egzistavimui, taip pat – ir žmogui. Užsiėmimų metu gaminsime tikrą Vabzdžių namelį. Užsiėmimus ves Aplinkotyros ir aplinkotvarkos magistrantūros studentė Severija Bunkutė.

Antra diena


Kūrybinių idėjų dirbtuvės. Vaikai turės galimybę pasidomėti fotografija. Susipažins su vienu seniausių fotografinio vaizdo išgavimo procesu – cianotipija. Kiekvienas turės progą pats pasigaminti savo fotografinį atviruką. Fotografijos dirbtuves ves medijų menininkas fotografas Vytautas Juozėnas.

Kita dirbtuvių dalis – interaktyvūs dailės užsiėmimai ir meno performansai, kuriuos ves profesionalus dailininkas Algimantas Černiauskas. Praktinis užsiėmimas leis kiekvienam išmėginti įvairias kūrybines priemones, taktikas bei metodus, lavins akį, padės pažinti regimojo vaizdo sandarą, lavins meninį pasaulio suvokimą.

 
 

Trečia diena


Žygio metu vaikai išbandys savo sportinius sugebėjimus, patirs daug įdomių ir tikrai dar nepatirtų potyrių ekskursijoje po Verkių regioninį parką. Lankysis Verkių parko požemiuose ir įvairiose patraukliose, netyrinėtose vietose. Žygį ves ekologas, žygeivis Žymantas Čekas.

Ketvirta diena


Etno Dvaras. Per bendras etnografines veiklas (dainuojamojo ir žaidybinio folkloro kūrybines dirbtuves, tradicinių dainų, ratelių, žaidimų ir šokių vakaronę) skatinsim moksleivių bendradarbiavimą ir komandinio darbo įgūdžius. Sieksim pažinti krašto folklorą per interaktyvią etnokultūros pamoką „Gamtos pasaulis lietuvių etninėje kultūroje“ (lietuvių tautosakoje). Užsiėmimus ves etnologė Greta Gražulytė .
Antroje dienos dalyje stovyklautojai turės galimybę susipažinti su odininkystės ir odinių dirbinių įvairove remiantis archeologiniais ir istoriniais duomenimis, sužinos apie mūsų protėvių kasdienį gyvenimą. Tiesiai į stovyklą atkeliaus gausi įvairių laikotarpių archeologinių radinių rekonstrukcijų kolekcija. Vaikai turės galimybę savo rankomis pačiupinėti rekonstruotus viduramžių laikotarpio gaminius, pasimatuoti apdarus bei batus. O svarbiausia - išmokti archajinių odos pynimo technikų. Oda nuo seniausių laikų buvo viena plačiausiai naudojamų medžiagų įvairiems dirbiniams gaminti. Odininkystės amato ir meno paslaptys atgis mūsų edukacijoje, kurioje kiekvienas savo rankomis turės galimybę pasigaminti įvairiaspalvę odinę „Draugystės apyrankę". Edukacijas ves archeologas, restauratorius, rekonstruktorius ir odininkas dr. Arūnas Puškorius .

Penkta diena


Muzikos spalvos. Stovyklos dalyviai turės progą susipažinti su muzikos spalvų gamom. Šios dienos metu sužinosime, jog garsas ir spalva puikiai dera kartu. Grosime ir piešime muziką, vibracijose patirsime slypinčius vaizdinius, valdysime chorą ir improvizuosime archaiškais instrumentais. Jūsų laukia įdomūs pasakojimai ir muzikiniai žaidimai. Kviečiame pamuzikuoti ir patirti grojimo džiaugsmą netgi ir tuos kurie tik norėtų susipažinti su garsų menais. Užsiėmimus ves kompozitorius, edukologas Aleksejus Sapiego.