Stovyklos programa

Unikali penkių dienų, skirtingų edukacinių temų programa

Gamtos paslaptys


Šią dieną su vaikais tyrinėsime ir susipažinsime su Verkių regioninio parke augančiais medžiais, krūmais, žoliniais ir kt. augalais. Pasimokysime, kaip atpažinti konkrečias rūšis pagal lapus, žievę, kitus požymius: kokie augalai vartojami maistui, vaistui ar turi kitą panaudojimą ar savybes, kas yra grybai ir koks jų vaidmuo miške, koks jų santykis su augalais. Jei identifikuojant augalus pavyks surasti miškinį skudutį - iš jo pasidarysime muzikinių instrumentų. Stovyklos dalyviai įgis žinių, kaip saugoti gamtą ir kokia yra iškylautojo - stovyklautojo etika. Tai pravers iškylaujant, stovyklaujant ar net keliaujant. Mokysimės išgyvenimo gamtoje pradmenų: kokia pagrindinė ekipuotė reikalinga stovyklavimui, kaip susiorientuoti pagal saulę, kitus gamtos ženklus ir kaip pagal tai nustatyti paros laiką, pasaulio kryptį. Pasimokysime, kaip užsikurti laužą gamtoje esant net drėgnam orui, bei kaip saugiai jį naudoti (pvz. maisto ruošai). Sužinosime, kaip stovyklaujant įsirengti primityvią pašiūrę nuo lietaus, kokias gamtines medžiagas naudoti (pvz surišimui, gultui įsirengti ir t.t.), kaip užsimaskuoti ir kt. Taip pat susipažinsime su neatsiejama planetos biotos dalimi – vabzdžiais. Sužinosime, koks svarbus jų vaidmuo ekosistemose ir reikšminga įtaka kitų organizmų egzistavimui, taip pat – ir žmogui. Užsiėmimų metu gaminsime tikrą Vabzdžių namelį. Užsiėmimus ves gamtininkas Gražvydas Jegelevičius ir aplinkotyros bei aplinkotvarkos magistrantūros studentė Severija Bunkutė.

Etno dvaras


Šią dieną vaikus džiugins Lietuvių liaudies dainų ir žaidimų ratas. Užsiėmimo metu atversime margą lietuvių folkloro skrynią ir pritariant kanklėmis išmoksime dainuoti gražių lietuvių liaudies dainų, dainuojamų žaidimų ir ratelių iš skirtingų Lietuvos etnografinių regionų, kurie maždaug prieš šimtą ir daugiau metų skambėjo Lietuvos kaimuose. Susipažinsime su senaisiais lietuvių liaudies instrumentais: kanklėmis, skudučiais, lumzdeliu, dambreliu, būgneliu ir jų muzikinėmis ypatybėmis. Išgirsime tradicines melodijas ir improvizacijas, įdomių istorijų apie senuosius muzikantus bei bandysime groti patys. Iš įvairiausių žolynų ir šieno pasimokysime rišti „šiaudinukus - vasaros švenčių gamtinius papuošimus. Jais puošime stovyklos aplinką, kabinsime ant medžių. Stovyklautojai taip pat turės galimybę susipažinti su odininkystės ir odinių dirbinių įvairove remiantis archeologiniais ir istoriniais duomenimis, sužinos apie mūsų protėvių kasdienį gyvenimą. Tiesiai į stovyklą atkeliaus gausi įvairių laikotarpių archeologinių radinių rekonstrukcijų kolekcija. Vaikai turės galimybę savo rankomis pačiupinėti rekonstruotus viduramžių laikotarpio gaminius, pasimatuoti apdarus bei batus. O svarbiausia - išmokti archajinių odos pynimo technikų. Odininkystės amato ir meno paslaptys atgis mūsų užsiėmimuose, kur kiekvienas savo rankomis turės galimybę pasigaminti įvairiaspalvę odinę „Draugystės apyrankę". Edukacijas ves etnologė dr.Toma Grašytė-Jegelevičienė, gamtininkas Gražvydas Jegelevičius, archeologas, restauratorius, rekonstruktorius ir odininkas dr. Arūnas Puškorius .

Kūrybinių idėjų dirbtuvės


Vaikų lauks smagus užsiėmimas, lavinantis vaizduotę ir kūrybiškumą. Stovyklautojai turės galimybę pasidomėti fotografija ir susipažinti su vienu seniausių fotografinio vaizdo išgavimo procesu – cianotipija arba mėlynuoju saulės atspaudu. Cianotipija padeda visus meninius talentus sujungti į vieną ir padaryti kažką įdomesnio. Čia visuomet yra vietos improvizacijai ir leisti kūrybai tiesiog skleistis. Ši technika be galo įvairi, su ja gali labai daug eksperimentuoti ir savo darbus paversti šedevrais. Kiekvienas turės progą pats pasigaminti savo fotografinį atviruką. Fotografijos dirbtuves ves menininkė, pedagogė, plataus profilio fotografė Ieva Royus.
 
 

Žygio diena


Žygio metu vaikai išbandys savo sportinius sugebėjimus, sužinos kur slepiasi barsukas, kaip atrodo bebro uola, patirs daug įdomių ir tikrai dar nepatirtų potyrių ekskursijoje po Verkių regioninį parką. Žygį ves ekologas, žygeivis Žymantas Čekas.

Tatuiruočių magija


Atskleisime chna meno paslapčių pasaulį, patirsime kūrybos džiaugsmą, prisiliesime prie tūkstantmetes tradicijas turinčio saviraiškos būdo. Praktinio užsiėmimo metu visi stovyklos dalyviai pasipuoš laikinosiomis tatuiruotėmis, piešiamomis augaliniais chna dažais. Užsiėmimus ves Chna piešimo meistrė - Alesandra Gaušienė.

STOVYKLOS UŽDARYMAS


Kas geriau, jei ne nuotraukos primins mums smagius ivykius su jumis? Stovyklos uždarymo proga pakviesime ne tik visus stovyklos dalyvius, bet ir jų tėvelius nusifotografuoti neįprastoje, nuotaiką keliančioje fotosesijoje ir įsiamžinti keturių kadrų fotografijoje, kurią išsinešite su savimi, kartu su visais smagiais prisiminimais apie stovyklą ir ten atrastus nuotykius bei draugus. LINKSMOJI FOTOBŪDELĖ - FOTOKUBAS su charizmatiškuoju pramogos vedėju Virgilijumi Bucevičiumi ir 100 % gero ūpo, stovyklos uždarymo proga! Garantuojame.