Leidiniai
Lietuvių-anglų patarlės „Kol gyveni, tol ir mokaisi. Live and Learn"

Lietuvių-anglų patarlės "Kol gyveni, tol ir mokaisi. Live and Learn", 128 psl., kietas įrišimas (daugiau nei 150 lietuviškų patarlių ir tiek pat angliškų atitikmenų).

Knygą sudaro lietuvių ir anglų patarlės, kurias iliustravo moksleiviai iš Lietuvos ir Didžiosios Britanijos. Kiekvienos patarlės reikšmė paaiškinta, patarlės papildytos variantais. Knygoje žaismingai pateikiamos lietuviškos patarlės ir jų atitikmenys anglų kalba. Iliustruotas žodynas puikiai tinka ne tik mokantis gražiai kalbėti lietuvių kalba, bet ir geidaujantiems turtinti anglų kalbos žinias.


Šis leidinys yra tarptautinio patarlių projekto „Kol gyveni, tol ir mokaisi. Live and Learn“ rezultatas. Vilniaus Universitetas kartu su Vakarų Anglijos universitetu (University of West of England), JK, į projektą įtraukė ir moksleivius iš penkių mokyklų Lietuvoje ir Didžiojoje Britanijoje. Projekto rėmuose Lietuvos moksleiviai piešė lietuviškas patarles, o jų angliškus atitikmenis iliustravo britų vaikai. LR Kultūros ministerija 2017 metais knygą atrinko į Londono leidinių  kolekciją ir kovo mėn. ji atstovavo Lietuvą tarptautinėje Londono  knygų mugėje, o spalio mėnesį tarptautinėje Frankfurto knygų mugėje.

Patarlės yra tradiciniai posakiai, atspindintys kalbos turtingumą ir tautos charakterį, atskleidžiantys tautos savitumo išraišką. Todėl patarlių perteikimas jaunajai kartai yra labai svarbi ugdymo priemonė. Leidiniu siekiama skatinti vaikus vaizdingai kalbėti gimtąja kalba ir turtinti kalbos žinias, tuo pačiu mokytis svetimos kalbos ir ją tobulinti per kūrybinę išraišką, o taip pat akinti emigravusiuosius ir jų vaikus išsaugoti ir puoselėti gimtąją kalbą, palaikyti lietuviškąją kultūrą ir tautinę tapatybę.

Norintys įsigyti knygą prašome spausti čia.

 
 
Tematika Knygos
Vieta Vilnius
Kaina 9 €